Walentynki walentynki ubezpieczenia

Rozterki sercowe Polaków: 60% z nas miało kiedyś złamane serce

Rozterki sercowe są szczególnie bolesne w walentynki. Jednak, jak wynika z najnowszych danych – zawody miłosne dotykają prawie każdego. Już 6 na 10 Polaków w badaniu przeprowadzonym przez Wienera przyznało, że miało kiedyś złamane serce. Do grona szczęśliwców należy zaledwie 25% badanych, którzy zadeklarowali, że nigdy nie doświadczyli nieodwzajemnionego uczucia. Najwięcej, bo prawie 40% z nas przeżyło zawód miłosny aż 2 razy, a 26% badanych nawet więcej niż 3 razy.

Firma ubezpieczeniowa Wiener z okazji walentynek przeprowadziła ogólnopolskie badanie, w którym zapytała Polaków o to, czy przeżyli kiedyś miłosny zawód. Okazuje się, że 59% z nas miało złamane serce, a tylko 25% nigdy nie przeżyło takiego doświadczenia. Problemy sercowe częściej spotykały kobiety (61%) niż mężczyzn (56%). Narzeka na nie 55% młodych osób do 24 roku życia, aż 67% osób w wieku 25-34 lata i 65% w wieku 35-49 lat. Zawód miłosny nie ominął również najstarszych ankietowanych w wieku powyżej 50 lat, spośród których więcej niż co drugi miał kiedyś złamane serce. 16% badanych nie pamięta, czy miało podobny problem lub odmówiło odpowiedzi. 

Złamane serce – nie raz i nie dwa razy

Wiener w badaniu zapytał również o to, ile razy w życiu ankietowani mieli złamane serce. 35% Polaków przeżyło zawód miłosny raz. Najwięcej, bo 39% badanych przyznało się do dwóch razy, trzy razy złamane serce miało 12% osób, a więcej niż cztery razy – 14% respondentów.

– Jak pokazuje nasze badanie, większość Polaków ma za sobą miłosne rozczarowania. Walentynki są dobra okazją do przypomnienia, że uszczerbki na zdrowiu, np. w wyniku zawału serca można ubezpieczyć. Polisa nie ochroni wprawdzie przed złamanym sercem, ale pomoże w przypadku konsekwencji poważnego zachorowania, które – podobnie jak zauroczenie – potrafią zaskoczyć nas w najmniej przewidzianym momencie – tłumaczy Anna Bałuka z Wienera.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.