esg esg mobil

1000 drzew od Wiener w ramach akcji „Polisa dla Ziemi”

• 5 października przypada Dzień bez drukarki. To ważna inicjatywa, ponieważ przeciętny pracownik biurowy w skali roku wykorzystuje aż 10 tys. kartek A4. Z tej okazji Wiener zachęca współpracujących agentów oraz klientów do korzystania z nowoczesnych ścieżek zakupu polisy, niewymagających żadnych wydruków.
• Za każdą polisę zakupioną 5 października w formie elektronicznej bez papieru u agenta firma posadzi dwa drzewa, łącznie będzie ich nawet 1000. Będą one w stanie wytworzyć tyle tlenu, ile rocznie potrzebuje 670 osób i pochłonąć 6000 kg CO2 w ciągu roku.
• Akcja „Polisa dla Ziemi” to tylko jedno z wielu działań proekologocznych, które są częścią działań ESG realizowanych przez Wiener.

Przemysł papierniczy zużywa ogromne ilości drewna, wody i środków chemicznych, a także energii. Oszczędniejsze gospodarowanie papierem – pracownik przeciętnego biura zużywa go 50 kg rocznie – jest więc istotnym elementem ochrony środowiska. Prostym sposobem na ograniczenie wydruków jest ich zastąpienie plikami komputerowymi. Dlatego Wiener od dawna promuje wśród swoich agentów i klientów polisy ubezpieczeniowe w formie elektronicznej.

 
Aby jeszcze mocniej zachęcić agentów do korzystania z elektronicznej ścieżki transakcji na platformie Wie.net, Wiener przygotował specjalną akcję. Każdy, kto 5 października zakupi polisę ubezpieczeniową, rezygnując z drukowanych dokumentów, nie tylko ograniczy zużycie papieru, ale też przyczyni się do zwiększenia liczby drzew. Za każdą taką transakcję Wiener posadzi drzewo, a agent otrzyma potwierdzający ten fakt, spersonalizowany certyfikat elektroniczny, a dodatkowo Wiener ufunduje drugą sadzonkę. Łącznie w ramach akcji „Polisa dla Ziemi” posadzonych zostanie nawet 1000 drzew w gminie Ogrodzieniec. 


Akcja, w której namawiamy klientów i agentów do rezygnacji z papieru, to tylko jedno z wielu naszych działań, realizowanych w ramach naszego podejścia do ESG. Wierzymy, że każdy z nas ma realny wpływ na świat, w którym żyjemy i środowisko naturalne. Dlatego przykładamy bardzo dużą wagę do tego, aby o nie dbać, ograniczając zużycie wody, papieru i emisję CO2. Realizujemy też politykę wsparcia inwestycji w odnawialne źródła energii, oferując ochronę ubezpieczeniową ekoinstalacji – wyjaśnia Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Wiener. 


1000 drzew, które planuje posadzić Wiener, będzie pochłaniać w przyszłości ok. 6000 kg dwutlenku węgla rocznie i wytwarzać tyle tlenu, ile w skali roku potrzebuje do życia 670 osób. 


Każde z ubezpieczeń dostępnych do sprzedaży przez agenta na platformie Wie.net może zostać zawarte z wykorzystaniem nowoczesnych ścieżek sprzedaży, tj. na ścieżce mobilnej lub z potwierdzeniem kodem sms. Dzięki temu do zawarcia umowy nie potrzeba ani jednej kartki. Zależy nam, by przekonać agentów i klientów do tych prośrodowiskowych i wygodnych form transakcji – mówi Michał Miklewski, dyrektor Biura Sprzedaży Ubezpieczeń Detalicznych Wiener. Dlatego Dzień bez drukarki jest bardzo bliską nam inicjatywą. Chcemy się w nią włączyć, nie tylko ograniczając zużycie papieru, ale też przez konkretne działania na rzecz zwiększenia liczby drzew.


Tym samym 5 października Wie.net stanie się platformą, za pośrednictwem której będzie można zadbać o przyszłość w podwójnym wymiarze. Zakupiona drogą elektroniczną polisa nie tylko zapewni bezpieczeństwo nabywcy, ale też na wiele lat przysłuży się środowisku. 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.