Rowerzysta - Pakiet OŚWIATA Rowerzysta - Pakiet OŚWIATA - mobilne

Bezpieczne studiowanie

Aktywność fizyczna pomaga zapobiegać wielu chorobom takim jak cukrzyca typu 2, czy choroby serca. Warto jednak pamiętać, że treningi należy dostosować do wieku. Na najintensywniejsze ćwiczenia mogą sobie pozwolić osoby 20+, ponieważ to one mają maksymalną wydolność, szybkość reakcji i regeneracji . W tej grupie są m.in. studenci, dla których Wiener przygotował ofertę ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków.

Spośród różnych grup, studenci są jedną z tych, które najsilniej odczuły lockdown wywołany pandemią COVID-19 – w tym okresie pojawiło się wiele czynników, które miały negatywny wpływ na ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Jednym z nich była właśnie ograniczona możliwość podejmowania aktywności sportowej. Po ponad półtora roku zajęć zdalnych, w końcu wracają do nauczania stacjonarnego. Wielu z nich może skorzystać jeszcze z końcówki sezonu rowerowego, czy zdecydować się na dojazd na uczelnię hulajnogą, ważne jednak, by zachowali przy tym ostrożność i stosowali się do obowiązujących przepisów. 

Mimo że sezon rowery dobiega końca, to właśnie w październiku możemy zaobserwować natężenie ruchu rowerowego, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie znajduje się najwięcej uczelni wyższych. Studenci chętnie korzystają z miejskiej infrastruktury – jeżdżą na rowerach miejskich, czy wypożyczają hulajnogi elektryczne. Należy jednak pamiętać, że uczestniczenie w ruchu drogowym zawsze wiąże się z ryzykiem uczestniczenia w wypadku. Na takie okoliczności warto się ubezpieczyć – komentuje Anna Bałuka z Wiener.

Jak podaje Komenda Główna Policji, w 2020 r. rowerzyści uczestniczyli w 3768 wypadkach drogowych, z czego 3393 zostało rannych, a niestety 249 zginęło. Tego rodzaju wypadki najczęściej mają miejsce w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przez kierowcę auta oraz przy nieprawidłowym wyprzedzaniu .


Wiener proponuje studentom ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które może się okazać ważnym wsparciem zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie. W ramach Pakietu OŚWIATA studenci mogą skorzystać z ubezpieczenia, które obowiązuje nie tylko w czasie roku akademickiego, ale przez cały rok kalendarzowy, 24h/dobę. Osoby ubezpieczone mogą otrzymać zwrot kosztów leczenia, a także zasiłek z tytułu niezdolności do nauki, jeśli przez okres co najmniej 31 dni nie mogą wrócić na uczelnię. Pakiet OŚWIATA zapewnia także zwrot kosztów nabycia środków wspomagających leczenie, takich jak ortezy, kule, okulary czy aparaty słuchowe. 


- Zależy nam, żeby młodzi ludzie mogli uprawiać sport i czuć się bezpiecznie. Wielu z nich studiuje poza miejscem zamieszkania, co generuje wiele dodatkowych kosztów. W razie wypadku i niezdolności do chodzenia na uczelnię mogą napotkać wiele dodatkowych problemów. Chcemy pomóc im zabezpieczyć się przed stresem, który się z tym wiąże i niejednokrotnie utrudnia rekonwalescencję – tłumaczy Anna Bałuka z Wiener. 


Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje oprócz jazdy na rowerze także inne sporty. Studenci i uczniowie korzystający z pakietu OŚWIATA mogą m.in. swobodnie jeździć na rolkach, łyżwach, czy też nartach i snowboardzie na wyznaczonych trasach na całym świecie oraz cieszyć się grą ze znajomymi 
w siatkówkę i inne sporty zespołowe.
 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.